Potřebujete poradit? +420 604 355 060

Tři důvody proč se rozhodnout PRO látkové pleny:

1) ZDRAVÍ
Pleny doprovázejí Vás a Vaše dítě hned od narození. Proto by se měly příjemně nosit a umožnit praktické a jednoduché přebalování. Kůže je jedním z nejdůležitějších orgánů člověka a u dítěte je obzvláště citlivá. Proto záleží na tom, s čím přijde do styku. Látkové pleny jsou ušité z přírodních materiálů, jsou prodyšné a umožňují tak zdravější způsob přebalování miminka. Tvar a technika přebalování podporují široké (abdukční) balení, které doporučují lékaři pro zdravý vývoj kyčlí.

2) ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ 
Při výrobě pratelných kalhotkových plenek se spotřebuje méně energie a surovin, než při výrobě plenek jednorázových. Používáním látkových plen ušetří každé miminko přibližně 1 tunu odpadu. Odpad z jednorázových plen patří k problematickým odpadům a končí na skládkách. Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, ale mnohdy si neuvědomujeme, že i čisté a zdravější životní prostředí, které tu pro naše děťátko, díky našemu šetrnému chování zůstane, bude pro něj také velký dar!

3) FINANČNÍ ÚSPORA 
Namísto vyhazování peněz do popelnice za jednorázové pleny ušetříte praním moderních kalhotkových plen až 60% nákladů. Počáteční jednorázová investice při pořizování plen se Vám vrátí již po prvním půlroce.

Pokud se rozhodnete v dnešní době pro látkové pleny, nemusíte se bát, že budete většinu svého času trávit žehlením a vyvářením plen tak, jak to dělaly naše maminky. Moderní plenky se nemusí žehlit ani vyvářet, takže se můžete věnovat sobě a svému miminku a mít přitom dobrý pocit, že chráníte zdraví Vašeho miminka i naše životní prostředí!

Na našich webových stránkách naleznete vše potřebné pro Vaši plenkovou výbavu a spoustu dalších tipů pro Vás, pro Vaše miminko i pro Vaši domácnost. Naše ceny zahrnují odborné poradenství, v případě zájmu i prezentaci nabízeného zboží, a individuální konzultace týkající se výběru plenkové sady přímo Vám „ na míru“.


Pokud byste nenalezli odpověď na některý z Vašich dotazů na našich stránkách,napiště mi, ráda Vám poradím.

Bc. Hana Štumpová